PATENT ARAŞTIRMASININ ÖNEMİ

Patent araştırmasıyla, Sektörünüzü Analiz Edersiniz; Kobiler yeni ürün geliştirirken, işletme içindeki teknik problemlere çözüm aranırken patent veritabanlarında yapılacak araştırma bizlere başka hiçbir bilgi kaynağında ulaşamayacağımız teknik bilgiye ulaşma imkanı vermektedir.

Patent veritabanlarında yapılacak araştırmalarla “Amerika’yı yeniden keşfetme” yi önlediği gibi; burada yapılacak araştırmalarla kobiler rakiplerinin mevcut ve ileride üreteceği ürünleri takip etme imkanına sahiptirler. Patent veri tabanlarında araştırma yapılmadan  , bir ürün geliştirme , ar-ge çalışması yapılması durumunda belki de aylarca yapılan teknik çalışmalar ve harcanan binlerce-onbinlerce liralar boşa gidebilecektir.

Firmalar patent veritabanlarını taramak suretiyle gerekli teknik bilgiyi çoğu zaman  ücretsiz bulabilir, bazen de kendi ülkelerinde tescil edilmeyen patent veya faydalı modelin konusu olan ürünleri ülkelerinde lisans ücreti ödemeden üretme veya teknolojileri ücretsiz kullanma imkanına sahip olabilirler.

Hiçbir firmanın AR-GE personeli bütün Dünyadaki mühendis sayısını geçemez.

Dünya’nın bilgisine ulaşmanın yolu patentlerden geçer.

PATENT FABRİKASI uzmanları buluşlarınıza patent başvurusu yapmadan önce herhangi bir riskle karşılaşmamanız ve ar-ge çalışmalarınızın boşa gitmemesi için en güvenilir veritabanlarından patent araştırması yaparak size rapor verebilir.

Patent araştırma hizmetlerimizden faydalanmak için info@patentfabrikasi.com.tr adresine mail atarak teklif isteyebilirsiniz.